“İKTİDARIN HALKA VERECEĞİ HİÇ BİR ŞEY KALMADI”

MİLLET İTTİFAKININ CHP'Lİ DÜZCE MİLLETVEKİLİ ADAYI ÖZCAN: “İKTİDARIN HALKA VERECEĞİ HİÇ BİR ŞEY KALMAMIŞTIR.”

“İKTİDARIN HALKA VERECEĞİ  HİÇ BİR ŞEY KALMADI”
24.04.2023 - 16:45
Kaynak: Objektif Ajans
487

Millet İttifakı Düzce Milletvekili 1’inci sıra Milletvekili Adayı Talih Özcan, seçim gezileri kapsamında Düzce’de faaliyette bulunan dernekleri ziyaret ediyor. Talih Özcan, hazırlanan programa göre Ağrılılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Erzurumlular Derneği’ni ziyaret etti. 

Bugün yaşanan sıkıntıların kaynağının bugünkü iktidar olduğunu belirten Talih Özcan ziyaretlerde şu görüşlere yer verdi:

“AKP’nin bu saatten sonra sunacağı hiçbir şey kalmamıştır. Halkın alım gücünün düşmesini milliyetçi duygularla, dini söylemlerle ve silah teknolojisi ile gölgelemeye çalışan AKP’nin yapacağı tek şey, daha fazla fakirliktir. Sürdürülebilir yoksulluk ile kitleleri elinde tutmak isteyecektir. Buna asla izin veremeyiz. Bakın, Ortak Politikalar Mutabakat Metni’mizde taahhüt altına aldık. Enflasyonu iki yıl içinde düşük tek haneye kalıcı bir biçimde indireceğiz. Türk Lirası’na yeniden itibar ve istikrar kazandıracağız. Ortalama büyüme hızının yüzde 5’in üzerinde gerçekleşmesini sağlayacağız. Beş yılın sonunda dolar cinsinden kişi başına milli gelirimizi en az iki katına çıkaracağız. Beş yılda en az 5 milyon ilave, nitelikli ve insan onuruna yaraşır gelir sağlayan iş imkânı oluşturacak, işsizliği tek haneye indireceğiz. 2018 sonrasında yeniden gündeme gelen aşırı yoksulluğu sıfırlayacağız.’

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar