“ERDOĞAN İLE OLMAZ…! ERDOĞAN’IN ESKİLERİ İLE DE OLMAZ

MUHARREM İNCE CUMA NAMAZINI MERKEZ BÜYÜK CAMİDE KILDI. GAZETECİLER “CEDİDİYE CAMİİ” ÖNÜNDE BEKLEDİ; İNCE, MERKEZ CAMİ ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPTI.

“ERDOĞAN İLE OLMAZ…! ERDOĞAN’IN ESKİLERİ İLE DE OLMAZ
29.04.2023 - 16:35
Güncelleme 29.04.2023 - 17:15
594
2

 

Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, seçim çalışmaları için geldiği Düzce’de hem iktidara, hem muhalefete yüklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yorgun ve kibirli olarak tanımlayan İnce, “Erdoğan ile olmaz, Erdoğan’ın eskileri ile de olmaz” diyerek yeni bir tartışmanın kapısını araladı. 

“SEÇİMLERE SİYASİ DARBE DEMEK, DEMOKRASİ RUHU İLE BAĞDAŞMAZ” 

İki hafta sonra seçim var. Demokrasilerde seçim günü şölen düğün günü bayram günüdür. Seçime siyasi darbe demek, demokrasi ruhu ile uyuşmaz. Bunlar doğru şeyler değil. Devletin uçakları, devletin araçları, hazine parası, bütün imkanlarla yarışacaksın, sonra seçimi küçümseyeceksin. Egemenlik hakkının kullanılmasıdır seçim. Milletin özgür iradesidir. Biz bir otobüs bir telefonla kampanya yapıyoruz. Yolda gelirken tekrar arıza yaptı otobüs biraz sonra gelecek. 2006 model bir otobüsle. Hazine yardımı yok. Belediye imkanları yok. Bir kesim hazineden besleniyor bir kesim belediyelerden besleniyor. Biz üçüncü yol olarak buradayız.

“ERDOĞAN OLMAZ, ERDOĞAN’IN ESKİLERİ İLE DE OLMAZ”

Erdoğan gitmelidir! Neden gitmelidir? 21 yılda Erdoğan hiçbir sorunu çözemedi. İşsizlik aynen duruyor. Artarak katlanmış. Enflasyon orada, hayat pahalılığı öyle. Hatta Erdoğan’dan önce sığınmacı sorunumuz yoktu. Onunla birlikte bir de sığınmacı sorunumuz oldu. O bu işleri yürütemedi, yapamadı. Yorgun, kibirli artık gitmeli! Fakat, o gitsin derken de Erdoğan’ın eskileri ile Kılıçdaroğlu mu? çözecek. Yani 21 senenin 17- 18 senesinde Babacan ve Davutoğlu var zaten. Erdoğan olmaz, Erdoğan’ın eskileri ile de olmaz. 

“ÜÇÜNCÜ YOL SUNUYORUZ”

Biz bir üçüncü yol sunuyoruz millete. Diyoruz ki; Ne cumhur ne millet tek yol memleket!  CHP liselerine 77 kişiyi yerleştirmişler DEVA’lı, SAADET’li, GELECEK’li, yazık CHP’lilere yazık. Sonra açıklama yapıyor Davutoğlu, ‘90 yaşındaki halamı bile ikna edemedim’ diyor CHP'ye oy vermesi için. Babacan açıklama yapıyor; ‘Tabanımızı ikna edemiyoruz’ diyor. Ya sende halanı ikna edememişsen demek ki, senin işin bitmiş. Hiçbir işe yaramıyorsun demek.

“CHP, İYİ PARTİ VE MEMLEKET PARTİSİ İTTİFAK KURMALIYDI”

Bu işin doğrusu  CHP, İYİ Parti ve Memleket partisi birlikte bir ittifak kurmalarıydı. Bu olmadı. Biz tek başımıza bu millete bir seçenek üretiyoruz. Diyoruz ki; Ne sağdan, ne soldan Atatürk’ün yolundan. Memleket partisi olarak çok ciddi bir oy alacağımızı görüyoruz. Bugün burada 15 tane gençle konuştum. İlk kez oy kullanacak, 15'te 15. gençlere güveniyorum Gençlerle birlikte, biz bu ülkede bir büyük değişimin önünü açacağız, çekip alacağız uçurumun kenarından ülkemizi. Buna inanıyorum. Gerisi boştur.

“MİLLETİN HUZURA VE GÜLMEYE İHTİYACI VAR”

Milletin huzura ihtiyacı var gülmeye ihtiyacı var. Milletin refaha ihtiyacı var. Kirasını ödeyemiyor. Et alamıyor, süt içeremiyor çocuklarına. Şimdi bir ithalat ile kıymanın fiyatını düşürecekler. Ama bu da üreticiyi batıracak. ithalat sopasıyla üretici terbiye etmeye kalkarsanız, kurban bayramından sonra eti vitrinde bile göremezsiniz.”

(İşte basına yapılan programdan bir kare aşağıda görülüyor.)

GAZETECİLER “CEDİDİYE CAMİİ” ÖNÜNDE BEKLEDİ; İNCE,  MERKEZ CAMİ ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPTI 

Gazeteciler, Memleket Partisi Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi programı gereği, daha önce açıklanan Cuma namazı sonrası merkez Cedidiye Meydanı’nda “basın açıklaması yapacağı duyurulduğu” için Cuma namazı sonrası Cedidiye Camii önünde beklemeye başladı. 

Cuma namazını kılanların Cedidiye Camiini boşaltmasının ardından İnce’nin seçim otobüsünün alana girdiği görüldü. Hatta seçim otobüsünden etraftakilerin duyması için kısa bir ses de dışarı verilerek “toplanma alanının burası olduğu” mesajı verildi. 

Bir gurup gazeteci Muharrem İnce’ye ait Seçim Otobüsü’nün etrafında Camii önünde İnce’nin alanda görüleceği anı beklemeye başladı.

Gazeteciler kendi aralarında İnce’nin nerde ve ne zaman alanda yerine alacağı konuşulmaya başlandı.

Bu arada İnce’nin 13.20’de Cedidiye Meydanı’nda basın açıklaması yapacağı duyurusunun ardından yaklaşık 20-25 dakika sonra alanın batısından Merkez Büyük Cami yönünden Muharrem İnce’nin geldiği görüldü.

İnce, seçim otobüsüne doğru yürüdüğü esnada basın mensupları da kendisini takip etti. Bu arada seçim otobüsünden veya otobüsün önünden milletvekiil adaylarıyla birlikte “basın açaklaması yapacağını” beklerken İnce otobüsün içinden iki kelam etmeden yanına Düzce Milletvekili adayları da alarak Sakarya’ya gitmek Düzce’den ayrıldı. 

VATANDAŞLARIN İNCE’YE TEKLİFLERİ “DİKKAT”ÇEKTİ

İnce, Cedidiye Meydanı’nda kendisiyle birlikte fotoğraf çektirmek isteyenlerle birlikte seçim otobüsüne doğru yürüdüğü esnada bir vatandaş “Seni Millet İttifakı içinde görmek istiyoruz” diye bağırdı.

MEMLEKET PARTİSİ DÜZCE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI 

Memleket Partisi Genel Başkanı Cumhurbaşkanı adaıy Muharrem İnce, milletvekili adaylarını adeta halktan saklayarak seçim otobüsüne onları da alarak Memleket Partisi Düzce İl Başkanı Erdinç Cihat Alemdar'ı da yanına alarak Sakarya'ya gitmek üzere Düzce'den ayrıldı. Memleket Partisi Düzce Milletvekili Adayları şu isimlerden oluşuyor:

1.Sıra Adayı: Uğur Soydaş,

2.Sıra adayı: Basri Can Soylu,

3. Sıra Adayı: Pınar Poyraz

(Arşiv Foto: Erol TAYHAN)

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Mustafa Veli
  Mustafa Veli
  29.04.2023 16:58

  Peşinde çoluk çocuk. Cumhurbaşkanı adayıyıymış. Oy verme yetkisinde olmayan çoluk çocuk vardı etrafında. Kimin adına hizmet ettiği ortadaydı. Ben gördüm manzarayı. Abdestliydim camiden çıktım İnce'yi takip ettim.Gelecek diye bekledim ama boş. Bir çift laf etmez mi bir lider. Teşekkür eder Düzce'ye. Kusura bakmayın geciktim Sakarya'ya gitmek zorundayım falan der. Boş işler ..

 • Serdar Kurt
  Serdar Kurt
  29.04.2023 16:55

  Gazetecilik bu işte. Objektif tam ismine layık bir haber yaptınız. Ben oradaydım Bende Cedidiye Camii önünde Belediye Meydanında bekledim. Muharrem İnce bir laf bile etmeden arkasıın dönüp otobüse bindi gitti. Ben çok yadırgadım . Düzcelileri saf yerine koymaktır Düzcelileri enayi yerine koymaktır bunun adı. bunun açıklamaıs .

Resmi İlanlar