“MAMURE KÖYÜ ” ARTIK DÜZCE'NİN MAHALLESİ …!

MAMURE KÖYÜ DÜZCE’NİN 57. MAHALLESİ …DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI DR. FARUK ÖZLÜ, MAMURE HALKININ DERT VE DİLEKLERİNİ DİNLEDİ. ÖZLÜ, “ ŞEHİR KONFORUNDA KÖY “ TAAHHÜDÜNDE BULUNDU.

“MAMURE KÖYÜ ” ARTIK DÜZCE'NİN MAHALLESİ …!
16.08.2023 - 19:39
Kaynak: Objektif Ajans
661
2

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün kısa süre önce başladığı mahalle toplantıları köy içinde yapılan referandumun ardından Düzce’nin 57. Mahallesi olan Mamure’de düzenlendi. Başkan Özlü, bir araya geldiği mahalle sakinlerine yaptığı konuşmada, “57. Mahallemizde şehir konforunda bir köy oluşturacağız. Burası yine köy olacak ama şehrin bütün nimetleri olacak” dedi.

Düzce Belediye Başkanı  Dr. Faruk Özlü, mahalle toplantılarına tüm hızıyla devam ediyor. Beraberinde belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte yeni mahalle olan Mamure’yi ziyaret eden Başkan Özlü, mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi.

ZORLUKLARI HEP BERABER AŞACAĞIZ

Muhtarlık binasına girişinde alkışlarla karşılanan Başkan Özlü, burada yaptığı konuşmada, Mamure’nin köy içinde yaptığı referandum sonucunda Düzce’nin 57. Mahallesi olduğunu ifade ederek, “Köyden mahalleye dönüşmek çok kolay değil. Bunun zorlukları var. Bu zorlukları hep beraber aşacağız ve üstesinden geleceğiz. Çünkü köyün şartlarıyla mahallenin şartları biraz farklı. Köyde hayvanlarımız, samanlıklarımız var. Şehir de bunların olması mümkün değil” dedi. 

ŞEHİR KONFORUNDA KÖY

Düzce Belediyesi olarak yeni bir yaklaşım ortaya koyduklarını ifade ederek açıklamalarına devam eden Başkan Dr. Faruk Özlü, şunları dile getirdi: “Mamure Köyü yine köy olacak. Yine sizin tavuklarınız, ördekleriniz, kazlarınız, hayvanlarınız olacak. Ama burası şehir konforunda bir köy olacak. Tıpkı İsviçre gibi, Hollanda gibi. Burada mahalle olmak isteyişimizin birinci amacı doğalgaz gelmesi. Doğalgazın gelmesi için imar planlarımızın olması lazım. Bunları en kısa sürede hazırlayacağız. 57. Mahallemizde şehir konforunda bir köy oluşturacağız. Burası yine köy olacak ama şehrin bütün nimetleri olacak. Doğalgaz olacak. Yollarımız asfalt olacak. Yağmur suyu hattı da kanalizasyon da olacak. Allah hepinizden razı olsun. Güzel bir sürece girdik.”

 

Başkan Özlü, konuşmasının ardından Mamure sakinlerinin istek, talep ve önerilerini dinleyerek ilgili birimlere yönlendirilerek hızlı şekilde çözülmesi için talimat verdi.

 

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Nurullah Alphan İnan
  Nurullah Alphan İnan
  19.01.2024 23:29

  Mamure'nin mahalle olmasında emeği geçen herkesten,Allah(C.C)razı olsun.

 • Duraklar Köyü halkından
  Duraklar Köyü halkından
  16.08.2023 19:41

  O zaman bizim köyü de alın Mahalle yapın. Kömürden kurtulalım doğal gaza geçelim..

Resmi İlanlar