AK PARTİ İL BAŞKANI ŞENGÜLOĞLU'NDAN “17 AĞUSTOS YORUMU:

AK PARTİ DÜZCE İL BAŞKANI HASAN ŞENGÜLOĞLU: ‘ASRIN FELAKETİNİ YAŞADIK’

AK PARTİ İL BAŞKANI ŞENGÜLOĞLU'NDAN “17 AĞUSTOS YORUMU:
18.08.2023 - 17:06
Kaynak: Objektif Ajans
349

AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu,24 yıl önce tarihin en büyük felaketlerinden biri olan 17 Ağustos depreminin yüzyılın en büyük felaketlerinden biri olduğunu söyledi.

  Hasan Şengüloğlu, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı. AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu mesajında  tarihin en büyük felaketlerinden birini 24 yıl önce yaşandığını hatırlatarak ‘’ Tarihin en büyük felaketlerinden birini 24 yıl önce bu topraklarda hep berber yaşadık . 17 Ağustos 1999'da saat 03.02'de merkez üstü Gölcük olan ve ilimiz olmak üzere bir çok ilde yıkıma neden olan 7,4 büyüklüğündeki depremle sarsıldık, yıkıldık. Marmara depremi olarak tarihe geçen bu depremle binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti.  On binlerce vatandaşımız  yaralandı , evsiz kaldı. 17 Ağustos 1999 Depremi’nin yıldönümünde, ülkemizde doğal afetlerde yaşamını yitiren bütün vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum” dedi.

ASRIN FELAKETİNİ YAŞADIK

Hasan Sengüloğlu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depreminin ardından depremin yaralarını çok daha güçlü bir şekilde sararak çalışmaların sürdüğüne dikkat çekti.

‘Devletimiz yaraları sarmak için ilk andan itibaren çalışmalara başlarken deprem konutlarında çalışmalar hız kesmeden sürüyor’ diyen Hasan Şengüloğlu ‘’Asrın felakatinin yaşandığı Kahramanmaraş merkezli Şubat depremleriyle bir kez daha  deprem gerçeğini unutmamamız gerektiğini öğrendik. 11 ilimizi etkileyen Kahramanmaraş depremlerinin üzerinden 6 ay geçmesine rağmen asrın felaketinde yaraların sarılması ve şehirlerimizin yeniden inşası için hükümetimiz çalışmalarını sürdürüyor’ ifadelerini kullandı.


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar