Erol TAYHAN YAZDI : BU SEÇİM “YA ÇIKIŞTIR YA ÇÖKÜŞ

EROL TAYHAN,KÖŞE YAZISINDA 31. MART. 2024 'TE YAPILACAK YEREL SEÇİMLERDE PARTİLERİ TEMSİLEN SEÇİME GİRECEK ADAYLARI ANALİZ ETTİ. AK PARTİ, CHP VE MHP’NİN ADAYLARINI DA YAZAN TAYHAN, 31. MART 2024 SEÇİMLERİNE KISA BİR ZAMAN KALA GENEL BİR DEĞERLENDİRMEDE BULUNDU.

Erol TAYHAN YAZDI : BU SEÇİM “YA ÇIKIŞTIR  YA ÇÖKÜŞ
27.11.2023 - 21:05
Güncelleme 28.11.2023 - 11:05
579

Gazetemiz Objektif’in Genel Yayın Yönetmeni, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Düzce Temsilcisi, Gazeteciler Cemiyetleri Bası Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci-Yazar Erol Tayhan , ‘BU SEÇİM “YA BİR ÇIKIŞ, YA BİR ÇÖKÜŞTÜR’ başlığıyla kaleme aldığı köşe yazısında siyasette yaşanan son tezgahlara dikkat çekti.

Ak Parti ve CHP’nin Akçakoca Belediye Başkan adaylarını da isim vererek yazan Tayhan, “Cüneyt Yemenici’nin Ak Parti’den”; “Fikret Albayrak’ın da CHP’den” Belediye Başkan adayı gösterileceğini kaydeden Erol Tayhan, köşe yazısında Akçakoca Belediye Başkanlığına talip olanları derinlemesine irdeledi.

“YÜZSÜZLER” DÜN DE VARDI BUGÜN DE VAR

Ara başlıktaYÜZSÜZLER DÜN DE VARDI BUGÜN DE VARbaşlığıyla son günlerde Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü üzerinden İzmir Belediye Başkanı olacak algısı yaratılarak Düzce kamuoyu önünde “Özlü, Düzce’yi istemiyor İzmir’e kaçmanın hesabını yapıyor” gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldığını vurgulayan Erol Tayhan, bu tür tezgahlara dikkat çekti.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün mesnetsiz İzmir Belediye Başkan adaylığını gündeme getirerek, farklı tezgahlar ve kasıtlı haber ve yorumlar yapanları “Yüzsüzler” diyerek deşifre eden Tayhan, köşe yazısında Faruk Özlü’yü Düzce’den uzaklaştırma tezgahları içinde olanları şu sözlerle tarif etti:“Ortalığı bulandırarak, orada burada fotoğraf vererek, algıyla -salgıyla tehditle -şantajla, “aga-cım” ayaklarıyla, napolyon naralarıyla da seçim kazanma dönemi bitmiştir” dedi.

“Vatandaş her şeyi biliyor artık, eskisi gibi değil hayat…! İstediğini yüceltiyor, istemediğini sandığa gömüyor. Oylamayı tek başına yapıyor; yalnızca kendi iradesiyle kendi gönlünü hiçbir baskı olmadan tek başına sandığa yansıtıyor. Seçimi “sessiz çoğunluk” kazanacak…Halkın iradesi galip gelecek…! Yüzsüzler her dönem olduğu gibi tezgah peşinde koşsa da Memleket kazanacak, millet kazanacak, Düzce kazanacak, Türkiye kazanacak...!” sözleriyle yorumladı.

Tayhan yazısının devamında “Bazı yüzsüzler  sözümona “tezgahtarlar”-mesnetsiz İzmir adaylığını körükleyerek Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü Düzce’den uzaklaştırmaya heveslenseler de bunların hepsi laf-ı güzaf…Ak Parti Düzce’de seçimi rahat kazanmak istiyorsa başka bir alternatif adayı var mı…!” diye sordu.

 Erol TAYHAN’ın yazısını köşesinden veya  www.duzceobjektif.com adresinden siteye girerek okuyabilirsiniz.

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar