İLK KADIN MAHALLE MUHTARI "HANİFE GÜR" 4.DÖNEM İÇİN "GÜVEN TAZELEDİ"

KARACA HACIMUSA MAHALLE MUHTARLIĞINA DÖRDÜNCÜ KEZ TALİP OLAN HANİFE GÜR, ALDIĞI AÇIK ARA OYLA YENİDEN MUHTAR SEÇİLDİ.

İLK KADIN MAHALLE  MUHTARI "HANİFE GÜR" 4.DÖNEM İÇİN  "GÜVEN TAZELEDİ"
2.04.2024 - 15:46
Güncelleme 2.04.2024 - 16:26
Kaynak: Haber Merkezi
125

Düzce’nin ilk mahalle kadın muhtarı Hanife Gür, yeni dönem için talip olduğu Karaca Hacı Musa Mahallesi muhtarlığını açık ara farkla kazanarak yeni dönem için mahalle halkının onayını aldı ve 2009 yılının mart ayından bu yana sürdürdüğü muhtarlık görevine kaldığı yerden devam edecek.

“BAŞIN SIKIŞIRSA DARA, MUHTAR HANİFE GÜR’Ü ARA”

Düzce’nin okullar semti olarak bilinen Karaca Hacı Musa Mahallesi Muhtarı Hanife Gür, yeni dönem için dördüncü kez talip olduğu muhtarlık yarışını diğer adaylara açık ara fark atarak kazanmayı bildi.

“Başın sıkışırsa dara; Her zaman olduğu gibi MUHTAR HANİFE GÜR’Ü ARA” sloganıyla tanınan Hanife Gür, halk ve bürokrasi arasında arabulucu ve yardımlaşma vakfı sorumlusu gibi fedakarca çalışmasıyla da tanınıyor.

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) VE Esnaf Kefalet Kooperatifi Kurucu Üye ve Mütevelli Heyeti Üyesi olarak da uzun süre görev yapan Muhtar Gür, Düzce Kent Konseyi Kurucuları arasında yer almasının yanı sıra bir müddet de Kadın Meclisi Başkanlığı da yapmıştır.

Düzce Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı olarak da başarılı hizmet vermiş olan Muhtar Hanife Gür daha sonra talip olduğu Karaca Hacı Musa Mahallesi Muhtarı olarak 2009’un mart ayından bu yana mahalle halkına muhtar olarak başarılı dönemler geçirdi. Dördüncü dönem için seçime giren Gür, aldığı 1.555 oyla rakiplerini açık ara geride bırakarak yeniden muhtarlığı kazanma başarısı gösterdi.

“BİN KİŞİLİK CAMİ PROJEMİZ VAR”

Karaca Hacı Musa Mahallesi Muhtarı Hanife Gür, yeni dönem için Ruhi Kurnaz Caddesi’nde “bin kişilik cami” projesi planladıklarını belirterek belediye ile de yağmur hattı logarların bağlanması için söz aldıklarını da dile getirdi ve en kısa sürede alt yapı çalışmalarını tamamlayacaklarını söyledi. Muhtar Gür bu arada merakla beklenen Turgut Özal Lisesi’nin de inşaatının tamamlanması için Milli Eğitim’le sürekli iletişim halinde olduklarını kaydetti.   

İki kadının da aza listesinde yer aldığı Muhtar Hanife Gür’ün listesi şu isimlerden oluşuyor:

Oya Aysel Bayraktarbaşı, Fatma Demir, Ercan Sezgin, Ferhan Korkmaz, Alptekin Özsoy, Soner Doğan, Hakan Tiryaki ve Kenan İpek.

 

         


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar