BU AKŞAM "BAYRAMCI’DA FİNAL AKŞAMI"

16.SI DÜZENLENEN GELENEKSEL BAYRAMCI VOLEYBOL TURNUVASI BU YIL “ŞEHİDİMİZ UFUK BAYSAN” ANISINA DÜZENLENDİ

 BU AKŞAM "BAYRAMCI’DA FİNAL AKŞAMI"
4.08.2023 - 15:09
Kaynak: Objektif Ajans
301

16.sı düzenlenen 17 Temmuz 2023 tarihinde 8 takımın katılımı ile başlayan Geleneksel Bayramcı Voleybol Turnuvası finalistleri belli oldu. Bu akşam final Maçında Şaguç ile Uzun Mustafa Voleybol takımları, şampiyonluk için mücadele edecek.

1995 yılında Düzce Bataklı Çiftlik Köyünde  başlatılan  komşu köy Bayramcı Köyünün  geleneksel hale getirdiği 16.voleybol turnuvasına 15 Temmuz Şehidimiz Ufuk Baysan anısına düzenlenmesi turnuvaya ayrı bir anlam kazandırdı.
Şehidimiz Ufuk Baysan'ın anısına düzenlenen voleybol turnuvasını Şehidimizin  babası Ramazan BAYSAN, annesi Hanife BAYSAN Şehit oğulları adına düzenlenen geleneksel voleybol turnuvasını takip ettiler.

Düzce Adige Kültür Derneği tarafından organize edilen bu yıl 16.sı düzenlenen “Bayramcı Köyü Voleybol Turnuvası”na Kafkas kültürünü yaşatan tüm Çerkes köyleri kendi gençlerinden ve arkadaşlarından oluşturdukları takımlarla katılıyor.

8 takımın mücadele ettiği yarı final gecesine taraftarlar yoğun ilgi gösterdi. Şaguçhable voleybol takımı Tahirağa voleybol takımını ile oynanan yarı final karşılaşmasını Şaguçhable voleybol takımı 3-1 galip tamamlayarak Uzunmustafa voleybol takımının finaldeki rakibi oldu. Bayramcı Köyü geleneksel voleybol turnuvası finali bu akşam (04.08.2023 Cuma günü) saat 21.00’ da başlayacak.

ÇEKİŞMELİ MAÇI VALİ ATAY’DA İZLEYECEK

Bu akşam 21.00’da başlayacak 16. Geleneksel Bayramcı Köyü Şehit Ufuk Baysan  Voleybol Turnuvası final maçına Düzce Valisi Cevdet Atay’ın da katılacağı öğrenildi. Final maçını Şehit Ufuk Baysan’ın babası Ramazan Baysan ile annesi Hatice Baysan’da takip edecek. Her yıl sadece voleybol maçı seyretmenin yanında yazın sıcak gecelerini Bayramcı (Konaklı) Köyü’ndeki mesire alanında temiz havada değerlendirmenin hazzını yaşamak isteyen çok sayıda ailelerin uğrak yeri olarak biliniyor.

MUHTAR ALİCEMİL AYYILDIZ “DOSTLUK VE DAYANIŞMA ESAS OLAN”

Konaklı Köyü Muhtarı Ali Cemil Ayyıldız, Bayramcı Köyü Yaz Turnuvası’nın bu yıl Şehidimiz Ufuk Baysan adına tertiplendiğini belirterek final maçına herkesi beklediklerini söyledi. “Bu alan sadece Voleybol oynanan bir alan değil, burası piknik alanı. Yazın sıcak geceleri burada serin havada Voleybol Maçı izlemenin keyfini sürmek isteyen herkes gelebilir, bekleriz” diyerek :”Final maçının şehidimize yaraşır vakarda olacağından eminim. Bizde zaten esas olan şampiyon olmak değil, önemli olan çevre köy gençlerimizin bir alanda bir arada ve birlik içinde beraber spor yapma, birlikte dayanışma sergileme anlamı taşımaktadır” diyerek asıl amacın dostluk ve dayanışma olduğunu dile getirdi.

 

 

 

   

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar