12 KASIM 1999 DÜZCE DEPREMİ...

Düzce valisi Selçuk Aslan, 12 Kasım 1999 “Düzce Depremi”nin 24. Yıl dönümünde yayımladığı mesajda önemli tespitlerde bulundu.

12 KASIM 1999 DÜZCE DEPREMİ...
12.11.2023 - 17:19
Güncelleme 12.11.2023 - 17:26
108

Düzce valisi Selçuk Aslan, 12 Kasım 1999 “Düzce Depremi”nin 24. Yıl dönümünde yayımladığı mesajı aynen sunuyoruz:

“Sevdiklerimizi kaybettik, evlerimizi kaybettik, büyük acılar yaşadık ama umudumuzu asla kaybetmedik. Yaşanan felaketi aşmak ve zarar gören şehrimizi yeniden inşa etmek için devletimizin destek ve teşvikleri ile Düzceliler olarak var gücümüzle, azimle ve kararlılıkla çalıştık.
Ülkemizin deprem kuşağında olduğu gerçeğinden yola çıkarak, hep birlikte yaşanabilecek afetlere karşı daha duyarlı, tedbirli ve hazırlıklı olmalıyız.
Tüm vatandaşlar olarak afet ve acil durum bilinciyle hareket etmeli ve hassasiyet göstermeliyiz.
Ülke olarak yaşadığımız afetlerden de dersler çıkararak meydana gelebilecek her türlü doğal afet veya olağanüstü durumlarda vatandaşlarımızın can ve mal kaybı yaşamaması için devletimiz tüm imkan ve kapasitenin hızla seferber edildiği dinamik bir örgütlenme ile tüm gücüyle ve kurumlarıyla sahada olmuştur, olmaya da devam edecektir.
Afetlere karşı dirençli şehirler oluşturmamız, özellikle deprem afetine karşı dayanıklı bina inşa edilmesi, oluşabilecek zararları asgari seviyeye indirmenin en önemli unsurudur. Bu doğrultuda, devletimizin almış olduğu tedbirleri uygulamak ve duyarlı olmak hepimizin asli görevidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, 12 Kasım 1999 Depremi’nin yıl dönümünde, ilimizin ve tüm vatanımızın benzer felaketlerle bir daha yaşamamasını Yüce Allah’tan niyaz ediyor, depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum
.”


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar