.

TGC hakem Halil Umut Meler'e yapılan saldırıyı kınadı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu şiddetin, barışın ve kardeşliğin simgesi spor sahalarına yansımasından duyduğu rahatsızlığa dikkat çekti .

.
13.12.2023 - 00:09
Kaynak: Objektif Ajans
197

DÜZCE (Objektif Ajans)- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu şiddetin, barışın ve kardeşliğin simgesi spor sahalarına yansımasından duyduğu rahatsızlığa dikkat çekerek bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşler yer aldı:

"Uzun zamandır spor sahalarında görmeye alışık olmadığımız şiddet sahnelerine tanıklık ediyoruz. Ankaragücü-Çaykur Rizespor Süper Lig müsabakası sonrası maçın hakemi FIFA kokartlı Halil Umut Meler'e yapılan saldırı asla kabul edilemez. Bu saldırıyı kınıyor ve uluslararası hakem Halil Umut Meler'e 'geçmiş olsun' diyoruz. Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'nın saldırısı barışın ve kardeşliğin simgesi spora gölge düşürmüştür. Kulüp yöneticilerinin, taraftar derneklerinin, sporcuların bu tip saldırılara neden olacak kışkırtıcı nefret söylemlerinden kaçınmaları gerektiğini vurguluyoruz.


Futbol camiasının hukuktan muaf olduğu izlenimi yaratan, şiddeti besleyen düşünce ve davranışlara her zaman olduğu gibi karşı olduğumuzu toplumumuzun bilgisine sunarız."

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar