“FORMALARINI SAHAYA BIRAKIP GİTTİLER”

YAPILAN BU TEPKİ “SPOR AHLAKINA HİÇ YAKIŞMADI” TARAFTARLAR BÜYÜK TEPKİ GÖSTERDİ. EMNİYET GÜÇLERİ MAÇ SONUNDA OLAYIN BÜYÜMESİNİ ÖNLEDİ. FUTBOLCULARIN BU HAREKETİ AĞIR MAĞLUBİYETİ ADETA UNUTTURDU. MAÇ SONUCU: DÜZCESPOR:1 İSKENDERUNSPOR: 5 FUTBOL KÖTÜYDÜ ANCAK FUTBOLCULARIN YAPTIĞI EYLEM DAHA DA KÖTÜYDÜ.

“FORMALARINI  SAHAYA BIRAKIP  GİTTİLER”
24.12.2023 - 22:49
Güncelleme 25.12.2023 - 10:22
Kaynak: Objektif Ajans
747
3

Kötü bir futbol ve kötü bir sonucun ardından futbolcuların formaların çıkartarak sahayı terk etmeleri ikinci bir şok etkisi yarattı. Yönetimin kararı merakla bekleniyor. Formayı çıkartanların ağır bir cezaya çarptırılmaları ve kadro dışı bırakılmaları söz konusu. Takımda çok sayıda sakat ve cezalı futbolcunun olması ikinci yarı için ciddi bir problem olarak göze çarpıyor.

(Tarih 24. Aralık. 2023. Pazar. Yer:Düzce Şehir Stadyumu. Düzcecam Düzcespor-İskenderunSpor müsabakası başlıyor takımlar seromonide. önce şehitlerimiz için saygı duruşu ve istiklal Marşının okunması. Böyle başlandı...) 

   

 (Yerdeki formaları görüyorsunuz değil mi ...!Düzcespor'lu futbolcular organize olmuş gibi hakemin maçın bitiş düdüğünü çalmasıyla birlikte anında formaları çıkartarak çime serdiler. Arkalarını dönüp sahayı terk ettiler.)

DÜZCESPOR KÖTÜ OYNADI, MÜCADELE ETMEDİ ADETA MAÇA YENİK BAŞLADI, İLK GOL 3. DAKİKADA GELDİ. 

Düzcespor çok kötü oynadı, kötü bir sonuçla mağlup olurken, futbolcuların maç sonu formalarını bırakarak sahayı terk etmeleri ikinci bir şok etkisi yarattı. Maçın bitiş düdüğü ile böyle bir tepki gösteren futbolcuların bu hareketinin gerekçesi dahi bilinmeden “yönetime ve taraftara tepki mahiyeti taşıyan bu hareketin” nedeninin daha sonra yönetim kurulu tarafından açıklanması bekleniyor.

Bir gün önce bazı sosyal medyadan “futbolcuların maaşlarını alamadıkları” konuşulurken hatta “takımın 3.lige düşeceği” dahi yazılmasının altında bazı malum çevrelerin etkisinin olduğu, Düzcespor yönetimine tepki gösteren gurupların konuyu kaşıdığının da görüldüğü dikkatlerden kaçmadı. Maç sonu sahanın etrafında toplanan guruplar Kaptan Sedat Cengiz başta olmak üzere futbolculara sözlü olarak tepki gösterdiler.

   

MAÇA DÖNELİM

TFF 2. lig kırmızı gurupta mücadele eden Düzcespor 2022-2023 sezonunun ilk yarısının son maçında iki hezimetİ birlikte yaşadı.

Kötü bir oyunun ardından İskenderunspor’a 5-1 gibi farklı bir mağlubiyetle maçı tamamladılar. Ardından orta hakemin maçın bitiş düdüğüyle birlikte önce kaptan Sedat Cengiz başta olmak üzere bizim gördüğümüz kadarıyla Düzce Cam Düzcespor’lu futbolcu Uğur Arslan Kuru hariç formalarını orta sahanın ortasına bırakarak arkalarını dönüp sahayı terk etmeleri taraftarın gözü önünde yaşandı.

FUTBOLCULARIN BU HAREKTİ MAĞLUBİYETİ UNUTTURDU

Düzcespor’lu futbolcuların bu hareketi bir anda statta soğuk duş etkisi yarattı. Taraftarların farkına varması ile birlikte stadyumda taraftarlar arasında büyük tepkiyle karşılandı.

STAT:Düzce Şehir Stadı

Hakemler: Berkay Erdemir, Uğur Önay, Zafer Gayretli, Hasan Avcı

DÜZCE CAM DÜZCESPOR:

Taha Ayan, Hamit Kulya, Ahmet Sun (dk.75 İbrahim Alan),Oğuzhan Aydoğan, Sedat Cengiz,Burak Başkaya ( dk.46 Yakup Ramazan Zorlu) Şahin Şafakoğlu (dk.44 Kağan Köroğlu), İsmail Zehir, Kerem Can Akyüz (dk.71  İlter Ayyıldız), Alişan Durmuş, Uğur Arslan Kuru

YEDEKLER:

Metin Erol, Mehmet Bektaş, Hüseyin Atakan Üner, Yiğit Yılmaz, İlkay İşler, Bilal Gelen

İSKENDERUNSPOR:

Emircan Secgin, Eren Tokat, Ömer Kuşan, (dk.70 Bertul Kocabaş ),Hamza Küçükköylü, Ahmet Sivri(dk.89 Buğra Çağlıyan) , Timur Temeltaş (dk.70 Gökhan Işılak) Çağtay Kurukalıp ,Ali Keten, Onur Ural, Abdurrahman Canlı(dk.89 Kaan Yüksel),Muhammet Demirci

GOLLER .Dk.45-61 Ahmet Sivri, dk.52 Timur Temeltaş,dk.Ali Keten,dk.87 Abdurruhman Canlı (İskenderunspor) dk.75 Yakup Ramazan Zorlu (Düzcespor)

SARI KART: Uğur Arslan Kuru (Düzcespor)

NOTLAR:

Düzcespor’da kart cezalıları Hasan Küççük, Serdarcan Eralp ve Yasin Palaz kadroda yer almadı

Düzcespor 90 dakika boyunca kötü bir futbol ortaya koydu

Taraftar maça ilgi göstermedi, hava şartlarının soğuk olmasının bunda etkili olduğu sanılıyor. Tribünlerin büyük bir bölümü boştu

Müsabaka öncesinde şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı

İskenderunspor kulüp başkanı Hasan Bolat müsabakayı Düzcespor eski  başkan yardımcısı Zekeriya Korkmaz ile birlikte izledi.

Düzcespor’da uzun süren sakatlığın ardından İbrahim  Alan kadroda kendisine yer buldu ve son 15 dakika forma giydi.

Emre Gündoğdu sakatlığı nedeniyle kadroda yer alamadı

Düzcespor bu sezon kendi evinde  24 Erzincanspor’a 6-0 yenilmesinin ardından ikinci kez farklı yenildi

İskendenderunspor’un 80 numaralı futbolcusu Muhammet Demir Düzcespor  taraftarlarına yönelik  hareket yaptı.

Müsabakanın ilk yarısına ve ikinci yarısına 2’şer dakika ilave edildi

Kırmızı şimşekler taraftar grubu üyesi Ahmet Postoğlu’nun vefatı nedeniyle taraftar grubu cenaze nedeniyle maça gelemedi

Maç sonrasında Düzcespor taraftarları futbolcularına tribünlerden tepki gösterdi

Müsabaka zaman zaman açan güneşli bir havada oynandı.

Düzcespor yönetimi maç sonrasında soyunma odasında futbolcuların bu “forma bırakma” olayına tepki gösterdiler.

Düzcespor’un 3 maçlık yenilmezlik serisi bu maçla sona erdi.

Kırmızı lacivertliler 18 maçta kalelerinde 35 gol gördü

Düzcespor’lu futbolculardan bazıları maç sonrasında formalarını çıkartıp yere attı.

Düzcespor ilk yarıyı 21 puanla 13. sırada tamamladı.

Taraftar maç sonrasında formalarını çıkartıp atan futbolculara uzun süre tepki gösterdi 

İşin özü Düzcesporlu futbolcular maç başından sonuna kadar hiç istekli ve azimli değildi. Ne koştular ne de mücadele ettiler. Basit goller yenildi. Düzcespor pozisyon bulmakta zorlandı. Sergilenen futbol Düzcespor’a hiç yakışmadı. Hele futbolcuların forma bırakarak yönetime ve taraftara karşı “protesto” mahiyeti taşıyan eylemleri tarihe kötü bir örnek ve kötü bir hareket olarak tarihteki yerini aldı.


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar