...

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan Düzce Adige Kültür Derneği’ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Ayşe Sezgin ve dernek üyeleriyle bir araya geldi.

...
16.11.2023 - 21:39
Güncelleme 18.11.2023 - 23:46
143

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan Düzce Adige Kültür Derneği’ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Ayşe Sezgin ve dernek yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan, Düzce’nin kültür mozaiğinin önemli bir parçası olan Düzce Adige Kültür Derneği'ne nezaket ziyaretinde bulundu.

Dernek Başkanı Ayşe Sezgin ve dernek üyeleriyle bir araya gelen Aynan, Adige kültürü ve dernek çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Ziyarette, Adige kültürüne ait sözlü ve yazılı eserler, halkoyunları, müzik gibi sanatsal faaliyetler, Adige dilinin öğretilmesi ve kullanımının yaygınlaştırılması, dernek bünyesinde yürütülen kültürel ve sanatsal çalışmalar, kültürel etkinliklerin ve projelerin planlanması konuları ile Adige kültürünün gelecek nesillere aktarılması yönünde yapılacak işbirlikleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Düzce Adige Kültür Derneği Başkanı Ayşe Sezgin, ziyaretinden dolayı İl Müdürü Aynan’a teşekkür ederek, derneğin kültürel yayınlarından oluşan kitap seti hediye etti.


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar