KIZILAY ESKİ GENEL MÜDÜRÜ ÖMER TAŞLI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Tacikistan’da Kızılay adına insani yardım çalışması yaparken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Kızılay eski genel müdürü Taşlı Düzce Konuralp Orhangazi Mezarlığı’na defin edildi.

KIZILAY ESKİ GENEL MÜDÜRÜ ÖMER TAŞLI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
28.09.2022 - 11:16
Güncelleme 28.09.2022 - 13:43
226

Tacikistan’da Kızılay adına insani yardım çalışması yaparken geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Kızılay eski Genel Müdürü Ömer Taşlı, son yolculuğuna uğurlandı.

Tacikistan’da Kızılay adına insani yardım çalışması yaparken geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Kızılay eski Genel Müdürü Ömer Taşlı, son yolculuğuna uğurlandı.

 

Kızılay eski Genel Müdürü Ömer Taşlı, Kaynaşlı ilçesinde bulunan Kızılay Batı Karadeniz Bölge Afet Müdahale Ve Lojistik Merkez’inde düzenlenen törenle son yolcuğuna uğurlandı.

Taşlı’nın cenazesi tören için bahçeye getirildiğinde kardeşleri ve akrabaları büyük üzüntü içerisinde tabuta sarılarak ağladılar.

Kızılay eski Genel Başkanı Tekin Küçükali konuşma sırasında göz yaşlarına hakim olamayarak “Ömer Taşlı çok zor günlerde birlikte görev yaptığımız yürekli bir kardeşimizdi. Bir anısını anlatacağım. İsrail’in yoğun misket bombaları altında, Gazze’ye atılmaya başlandı. Araçlarımız yürümüyor ancak elimizde malzememiz vardı. Hadi Ömer at arabasıyla malzemeleri dağıtalım dediğimde at arabasına bindi ve yardımları dağıttık. Yüreğinde iyilik kandilleri yanan bir insanı böyle anmak istemezdim. Allah rahmet eylesin” dedi.

Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan, Ömer Taşlı’nın bir iyilik dervişi olduğunu belirterek “Ütopyaya yardım göndermek üzere Kızılay’a gittiğimde tanıştım. Daha sonraki insani yardım süreçlerinde de görüştük ve etkileşim kurduk. Candan bir yakınlaşmamız oldu. Kızılay Genel Müdürü olduktan sonra kendisi ile görüşmemiz devam etti. Bugün üzüntülü bir gündeyiz. Bizler üzülme hakkına sahibiz. Ama bir yandan da kendisine yakıştırdığı bir sıfatı var. İyilik dervişi diyordu. O iyilik dervişi tüm Dünya’yı dolaştı yine memleketine geldi. Memleketinde huzur içinde kabrinde kıyamete denk varlığını sürdürecek. Biz Kızılaycılar olarak onun emanetine sahip çıkıyoruz ve büyütüyoruz” ifadelerini kullandı.

Kızılay Batı Karadeniz Bölge Afet Müdahale Ve Lojistik Merkez’inde düzenlenen törene Düzce Valisi Cevdet Atay, Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan, Kızılay eski Genel Başkanı Tekin Küçükali, kızılay çalışanları ve gönülleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Taşlı’nın cenazesi düzenlenen törenin ardından Konuralp Orhangazi Mezarlığı’na defin edildi.

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar