MÜNEVVER TAYMAZ DUALARLA...

MERHUM PROF. DR. HAYDAR TAYMAZ’IN EŞİ MÜNEVVER TAYMAZ, YOĞUN CEMAATIN KATILDIĞI CENAZEDE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

MÜNEVVER TAYMAZ  DUALARLA...
17.10.2023 - 22:43
Güncelleme 18.10.2023 - 00:10
449

Düzce’nin yetiştirdiği önemli değerlerden biri olan merhum Prof. Dr. Haydar Haydar Taymaz’ın hanımı, Kafkas İş adamları Derneği Başkanı Yusuf Kamil Taymaz ile Prof. Dr. Erol Taymaz'ın kıymetli anneleri Münevver Taymaz  94 yaşında hayatını kaybetti.

Merhume Taymaz, Düzce merkeze bağlı Kirazlı ( Siyokoğlu) Köyü’nde yoğun sağanak yağış altında, ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından aynı köy mezarlığında son yolculuğa uğurlandı.

 Cenazeye Düzce dışından Ankara, İstanbul ve Sakarya başta olmak üzere bir çok ilden cemaat eşlik ederek Taymaz ailesinin acıların paylaştılar. Düzce’den de kalabalık cemaatın katılımıyla gözyaşları ve hüznün eşliğinde merhume Taymaz, 17. Ekim. 2023. Pazartesi günü Siyokoğlu (Kirazlı) Köyü mezarlığına defn edildi.

ADİGECE (ÇERKESÇE) DUA GETİRİLDİ  

“Taymaz” kardeşler olarak bilinen merhum Kazım Taymaz’ın kardeşi Prof. Dr. Haydar Taymaz’ın eşi olan Münevver Taymaz’ın Siyokoğlu Köyü’nde bulunan evlerinin önünde önce helallik alındı. Merhumenin vasiyeti gereği Düzce Merkez Müftüsü Turgut Açari’nin getirdiği Türkçe ve Çerkesçe (Adigece) duanın ardından cenaze dualarla uğurlandı. Yoğun yağışa rağmen o derece yoğun cemaatın hazır eşlik ettiği cenaze namazının ardından merhume gözyaşları arasında toprağa verildi.

(Objektif ailesi olarak merhume annemize ve daha önce vefat eden Haydar ve Kazım Taymaz büyüklerimize Yüce Allah’tan rahmet; evlatları Yusuf ve Erol Taymaz kardeşlere, aileye ve sevenlerine sabırlar niyaz ediyoruz.


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar