TERZİ ZEKİ VELİ, VEFAT ETTİ

Düzce'nin emektar terzilerinden biri olan Terzi Zeki Veli, kalabalık cemaatın katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.

TERZİ ZEKİ VELİ, VEFAT ETTİ
9.12.2023 - 20:41
Kaynak: Objektif Ajans
456

Düzce Cedidiye Mahallesi’nin emektar esnaflarından Terzi Zeki Veli, hayatını kaybetti.

Terziliğin yok olmaya yüz tuttuğu, terzilerin gitgide parmakla sayılır derecede azaldığı bir dönemde son ana kadar sanatını icra eden Terzi Hacı Zeki Veli, son yakalandığı hastalıktan kurtarılamadı.

Altan VELİ'nin babası,  Ayhan VELİ'nin kayınpederi, Terzi Salih Veli’nin ağabeyi Terzi  Zeki VELİ’nin na’şı 7 Aralık 2023 Perşembe günü saat 12.00’de Darıcı Mahallesi Aziz Yıldırım Bulvarı’nda bulunan evinden alınarak Düzce Merkez Büyük Cami’de öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Şehir Mezarlığı’na defnedildi.

Merhumun cenazesine kalabalık cemaat , esnaf ve sanatkarlar başta olmak üzere, iş insanları ve çok sayıda seveni iştirak ederek ailenin acılarına ortak oldu.Erol Yemenici’nin kıldırdığı cenaze namazına uzun yıllar terzi olarak hizmet etmiş olan hayatta kalan terziler ve Düzceli esnaflar da katılarak merhuma karşı son görevlerini ifa ettiler.

Esaflar arasında sevilip sayılan bir terziyi kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşayan esnaflar hüzünle Merhum Zeki Veli’ye ebed-i istirahatgahına uğurladılar.

Bizler de Objektif Medya Ailesi olarak merhuma Yüce Allah’tan rahmet; başta aileye ve terzi esnaflarına sabr-ı cemil niyaz ediyoruz. 

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar