GAZETECİ-MATBAACI "TURAN ŞAHİN"İ HÜZÜNLE UĞURLADIK

DÜZCE’NİN İLK HAFTALIK GAZETELERİNDEN FERMAN GAZETESİ’NİN SAHİBİ, TURAN MATBAASININ KURUCUSU “TURAN ŞAHİN” ABİMİZİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK.

GAZETECİ-MATBAACI "TURAN ŞAHİN"İ HÜZÜNLE UĞURLADIK
29.03.2024 - 14:28
Güncelleme 29.03.2024 - 14:39
Kaynak: Haber Merkezi
101

 

Turan Matbaası kurucusu Orhan, İrfan, Mücahit ve Muhsin Şahin’in Amcaları Saniye Yeşilbayrak ve Rıza Şahin’in ağabeyleri Taner Güler’in Kayınpederi Cemile, İskender, Cem ve Atilla Şahin’in Babaları, eski gazetecilerden, yayımlandığı yıllarda kültür ve edebiyata verdiği değerle bilinen FERMAN GAZETESİ’nin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni TURAN ŞAHİN vefat etti.

Merkez Büyük Cami’deki cenaze namazını kıldıran İmam-Hatip Erol Yemenici, merhum Turan Şahin’in cenaze namazlarına katılma konusundaki hassasiyetini dile getirerek, taziye için uzun kuyrukların oluşunu buna yorumladı.

Cenaze namazına Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, eski belediye başkanlarından Mehmet Keleş ve İsmail Bayram başta olmak üzere Deva Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Murat Caymaz, siyaset, iş ve sosyal hayattan çok sayıda kalabalık cemaat katılım sağlayarak Şahin ailesinin acılarına ortak oldular.    

Turan Şahin’in naaşı 26.Mart.2024 Salı günü Saat 12.00’de Konuralp (BeçiYörükler) Orhangazi Mah. 534. Sk. No. 21/2 ‘deki evinden alınarak  Düzce Merkez Büyük Camide öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Şehir Mezarlığına defnedildi.

FERMAN GAZETESİ VE TURAN MATBAASI

Merhum Turan Şahin, Turan Ofset Matbaası’nın kurucusu olmasının yanında haftalık yayımlanan FERMAN GAZETESİ’nin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni olarak da gazetecilik icra etmesiyle de tanınıyordu. Gazeteci ve Matbaacı merhum Turan Şahin’in 1968-1970’li yıllar arası Düzce’de faaliyet gösteren Ferman Gazetesi’nin imtiyaz sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni olarak  gazetecilik mesleğini uzun süre sabırla ve azimle haftalık bir gazeteyi yayınlama ve yürütme başarısı gösterdiğinin bilinmesi gerekir. Genç nesil bilmese de Düzce’nin ilçe olduğu dönemde Ferman Gazetesi ses getiren yayınlar yapmıştır. Rahmetli İhsan Çetin, Mehmet Çodur hoca ve Kenan Yılmaz gibi değerler bu gazetede yazı ve yorumlarla basın camiasında dönemin açığını gidermişlerdir.

(Turan Şahin Abi'yi arşivinden tarayarak gençlik anlarında gazetede matbaada çalıştığı esnada görülüyor.)

Objektif Gazetesi Ailesi olarak merhum Turan Şahin abimize Yüce Allah’tan rahmet; matbaacı evlatları Atilla Şahin başta olmak üzere evlatlarına ve yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyoruz. 

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar