Gazeteci Olmanız Sizi Dokunulmaz Yapmaz

Gazeteci Olmanız Sizi Dokunulmaz Yapmaz
9.05.2021 - 11:01
639

Akçakoca ilçesinde, bir manavın önünde biriken  kalabalığın fotoğrafını çekmek için aracını uygunsuz bir yere park ettikten sonra aynı bölgede asayiş görevi yapan güvenlik güçlerine, ‘kalabalığa neden müdahale etmiyorsunuz’ diyerek, tartışmaya giren Öncü RTV Genel yayın yönetmeni Sadullah Ünsal ile güvenlik güçleri arasında tartışma çıktı.

Görevli  polisler Ünsal’da aracını uygun bir yere çekmesini ve seyir halinde ki araç içinde telefonla konuşmasının doğru olmadığını söylediler.  Kendisinin gazeteci olduğunu ve istediği yerde durup fotoğraf çekebileceğini söyleyen Ünsal ile emniyet güçleri arasında tartışma bir anda büyüdü.

Görevli polis memurlarına, ’benim kim olduğumu biliyor musunuz’ diye bağıran  Ünsal’a, görevli memurlar,’  beyefendi kim olursanız olun, gazeteci olmanız sizi yasaların üzerinde sorumsuzca hareket etme hakkı vermez’, demesi üzerine tartışma büyüdü.

Elindeki telefonla sağı solu arayan ve görevli memurları rencide edici bir üslup kullanan  Ünsal’ın telefonla aradığı   kişilerden biri olan AK Parti İlçe Başkanı Esved Sarıoğlu’nun olay yerine geldiği,  ancak olaya aracılık edip etmediği ise henüz öğrenilemedi.

Yaşanan olayla ilgili  tutanak tutan polis memurları, trafikte telefonla konuşma ceza maddesinin 73/c koduna bağlı olarak Sadullah Ünsal’a 314 lira ceza kestiği öğrenildi.

10 ceza puanı alan Ünsal’ın  cezayı 15 gün içerisinde ödenmesi durumunda ödeyeceği miktarın 235 lira 5 kuruş olduğu öğrenildi.


Editör: E. TAYHAN