Anadolu’nun Kokusu: İĞDE ÇİÇEĞİ

“Ahmet TEK” yazdı…!

Anadolu’nun Kokusu: İĞDE ÇİÇEĞİ
4.07.2023 - 12:45
Güncelleme 4.07.2023 - 12:46
414

Yazarımız Ahmet Tek, “Anadolu’nun kokusu  İğde Çiçeği” başlığıyla kaleme aldığı yazısında doğum yeri Karaman’ı ziyareti esnasında yaşadığı duyguları ve özellikle “İğde Çiçeği” ışığı altında  “Anadolu’nun kokusu” olduğunu resmederek gönüllere ferahlık verecek bir yazı kaleme aldı.

Ahmet Tek yazısına;

“Haziran, tabiatın kokusunun en yoğun olduğu, çiçeklerin maratona çıktığı aydır. Tabiatın en güzel kokusu nedir sorusuna verecek cevabım yoktur ama hazirana en yakışan kokuyu sorsalar “iğde çiçeği” derim.

Karaman,Türk dilinin başkenti diye bilinir. Benim memleketimdir. Yıllardır gidemediğim bir güzel şehirdir. Ankara, sağanak yağmurlarla boğuşurken, bir anda karar verdim, hızlı trenle Karaman’a gittim. Öyle isabetli karar vermişim ki, 12 günlük gezi bana yetmedi. Karaman’ın bir çiçek cenneti olduğunu da bu vesileyle öğrendim…

Köşe yazısı bu şekilde devam ediyor. Ahmet TEK’in köşe yazısının tamamını Objektif’in (www.duzceobjektif.com) YAZARLAR kategorisinden takip ederek okuyabilirsiniz. 

Ahmet TEK’in  Anadolu’nun Kokusu: İĞDE ÇİÇEĞİ” yazısını okuyarak hem İğde Çiçeği’ni hem Karaman’ı daha iyi tanımış olacaksınız…

 

 

 

 

 

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar