YENİ VALİ SELÇUK ASLAN, DÜZCE’YE HEYECAN KATACAK "HOŞ GELDİNİZ"

Düzce’nin yeni valisi Selçuk Aslan, 89. Dönem Kaymakamlık Kursunu dönem birincisi olarak tamamlamış ve ardından Kayseri’nin Tomarza ilçe Kaymakamlığına asaleten atanmıştı. Vali Aslan'ın vali olarak atanması kentte olumlu bir gelişme olarak kabul ediliyor. Ortak kanaat "Yeni Vali Aslan'ın Düzce'ye değer katacağı ve gelişimi tetikleyeceği" konuşuluyor.

YENİ VALİ SELÇUK ASLAN, DÜZCE’YE HEYECAN KATACAK "HOŞ GELDİNİZ"
10.08.2023 - 16:12
Güncelleme 10.08.2023 - 16:23
737
5

Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi'ne göre; 57 ile yeni vali atandı. Düzce Valiliğine de Selçuk Aslan atandı. Düzce’nin yeni valisi Selçuk Aslan, Kaymakam adaylığı döneminin sonunda katıldığı 89. Dönem Kaymakamlık Kursunu dönem birincisi olarak tamamlamış ve Kayseri’nin Tomarza ilçe Kaymakamlığına asaleten atanmıştı.

Kırşehir doğumlu Şahin’in Düzce’ye vali olarak atanması Düzce’de olumlu bir gelişme olarak nitelendirildi.

 Adana Valiliğine İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Valiliğine ise Adana Valisi Süleyman Elban getirildi. Öte yandan Antalya Valiliğine Hulusi Şahin, Manisa Valiliğine Enver Ünlü, Malatya Valiliğine Ersin Yazıcı, Kilis Valiliğine Tahir Şahin, Sakarya Valiliğine Yaşar Karadeniz, Trabzon Valiliğine ise Aziz Yıldırım görevlendirildi.

SELÇUK ASLAN KİMDİR?

Düzce'ye vali olarak atanan Selçuk Aslan, 1978 yılında Kırşehir'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kırşehir'de tamamlayan Aslan, yüksek öğrenimini 1998'de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamlayarak lisansüstü çalışmalara başladı. Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Bilim Dalında "Kovancılar'ın Sosyal Yapısı" konulu tezinin kabulü ile bitirdi. Memuriyet hayatına 2000 yılında Maliye Bakanlığında başlayan Aslan, Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak 27 Aralık 2001 tarihinde Edirne ilinde Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kaymakam adaylığı döneminin sonunda katıldığı 89. Dönem Kaymakamlık Kursunu dönem birincisi olarak tamamlayarak Kayseri ili Tomarza ilçesi Kaymakamlığına asaleten atandı.

Selçuk Aslan, Kayseri-Tomarza Kaymakamı, Bingöl-Yayladere Kaymakamı, Elazığ-Kovancılar Kaymakamı, Rize-Pazar Kaymakamı, Çorum-Osmancık Kaymakamı, Mülkiye Müfettişi olarak görev yaptı.

Vali Aslan, evli ve iki çocuk babasıdır.

Gazetemiz Objektif Ailesi olarak Düzce'ye Vali olarak atanan Selçuk Aslan'a "ilimize hoş geldiniz" diyor; gelişinizle birlikte Düzce'ye değer katacağınıza ve yeni bir heyecan aktacağınıza olan inancımızın tam olduğunu hatırlatarak 'başarılı çalışmalar' diliyoruz.   

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • Mustafa Şahin
  Mustafa Şahin
  12.08.2023 11:38

  Yeni Vali haberinize göre kaymakamlık kursunun en başarılı ismi. Bu şunun habercisi olacaktır inşallah. Düzce'nin de en başarılı valilerinden biri olacaktır dileğimiz isteğimiz .Beklentimiz budur. Heyecana ihtiyacımız var Düzce olarak. Birlik beraberlik ve dayanışmaya ihtiyacımız var. Kalkınmaya ihtiyacımız var. Büyümeye ve gelişmeye ihtiyacımız var.

 • Düzceli Sadettin
  Düzceli Sadettin
  10.08.2023 17:10

  Düzce'nin yeni ve genç bir valiye ihtiyacı vardı.Hayırlı olsun sayın valim

 • Kerem
  Kerem
  10.08.2023 16:46

  Başlık çok uyum sağlamış, Hoş geldiniz sayın valim.

 • Vildan Kara
  Vildan Kara
  10.08.2023 16:45

  Düzce'ye heyecan katacağınızdan eminiz.Hoş geldiniz

 • Mahmut Ali
  Mahmut Ali
  10.08.2023 16:44

  Hoş geldiniz Sayın valim Şeref verdiniz .

Resmi İlanlar