AKÇAKOCA, AKÇAKOCA’YA SAHİP ÇIKTI

AKÇAKOCA TEK SES OLDU...BELEDIYE YÖNETİMİ VE TURİZMCİLERDEN TOKAT GİBİ YANIT GELDİ: ‘DENİZİN TEMİZLİĞİ RAPORLARLA BELGELENDİ...’

AKÇAKOCA, AKÇAKOCA’YA SAHİP ÇIKTI
16.08.2023 - 14:28
Güncelleme 16.08.2023 - 15:18
218

Düzce’nin turzm cenneti Karadeniz’e açılan kapısı Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz son günlerde denizin kirliliği üzerine yapılan haberlere tepki göstererek “Bu tür kasıtlı haberleri yapanlar belli. İsim vererek reklam yapmış olmayayım” diyerek başladığı konuşmasına bu tür kasıtlı haber yapanları “Akçakoca düşmanı” olarak ilan etti.

Başkan Yanmaz’ın basın açıklaması sonrası Turizm işletmecileri Başkan Okan Yanmaz’ı alkışlayarak destek verdi.

YANMAZ’A KIZDI, AKÇAKOCA ESNAFINI CEZALANDIRDI

Akçakoca turizminin hızlandığı ve Akçakoca esnafının para kazanacağı kısıtlı zamanda; turizmi baltalamak ve Akçakoca esnafına zarar vermek amaçlı haberler yapan bir yayın organına karşı Akçakoca Belediyesi ve turizm işletmeleri tek yürek oldu.

“Yalan, karalama ve algı amaçlı, çamur at izi kalsın yöntemi ile  yapılan haberlerin” konu edildiği bir basın toplantısı düzenleyen Akçakoca Belediye Başkanı M. Okan Yanmaz, halkı kamuoyunu ve Akçakoca esnafını kucaklayıcı, kent turizmini karalamaya matuf yapılan yayınlar konusunda “uyarıcı” mahiyeti taşıyan bir basın toplantısı düzenledi.

DENİZİN TEMİZLİĞİ RAPORLARLA BELGELENDİ

Sırf Akçakoca esnafını kötülemek, turizmini baltalamak isteyenlere karşı halkı ve kamuoyunu dikkatli olmaya çağıran Başkan Yanmaz, “Çıkmış ne olduğu belli olmayanlar hiçbir belge ve rapora dayanmadan sadece Akçakoca’yı kişisel hesaplar yüzünden karalamakta ve bu durum esnafımızı ekonomik olarak darboğaza sokmaktadır. Akçakoca turizm atağına geçmişken bu tür haberler hem Akçakoca’yı hem esnaflarımızı zedelemektedir.” dedi.

(Akçakoca'daki Turizm İşletmecileri Belediye Başkanı Yanmaz'ın bu açıklamasını alkışlarla destek verdiler.)

‘’BUNLAR AKÇAKOCA DÜŞMANI’’

Akçakoca Belediye Başkanı Yanmaz:“Birileri çıkmış ‘deniz kirli’ diyerek astı astarı olmayan, belgeye dayanmayan haberler yapıp Akçakoca’yı karalayanlar şunu iyi bilsinler. Deniz suyundan toplum sağlığı ekiplerince periyodik olarak numune alınarak Halk Sağlığı Laboratuvarlarında incelenerek açıklanmakta olup bugüne kadar kırmızı kategorisinde hiç yer almamıştır. Tüm vatandaşlarımız www. yuzme.saglık.org.tr adresinden temiz olup olmadığı görebilir ve öğrenebilir. Zaten pis olsa biz kurum olarak bunu açıklamak zorundayız. Bu tür haber yapanlar Akçakoca düşmanıdır” ifadesini kullandı.

TURİZM İŞLETMECİLERİ BAŞKANI ALKIŞLADI

Yanmaz’ın açıklaması sonrası turizm işletmecileri Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ı ayakta alkışlarken, kalabalık grup bu tür haber yapanları ‘Akçakoca düşmanı’ olmakla suçladılar.

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar