DÜZCE'NİN YENİ VALİSİ SELÇUK ASLAN GÜVEN VERDİ: "VALİLİK SİZİNDİR"

YENİ DÜZCE VALİSİ SELÇUK ASLAN, GÖREVE BAŞLADIĞI İLK GÜN TAM DENİLDİĞİ SAATTE VALİLİK ÖNÜNDE BELİRDİ. VALİ ASLAN’IN BİR DAKİKA SARKITMADAN ALANDAKİ YERİNİ ALMASI "BU VALİ SÖZÜNE SADIK" ŞEKLİNDE YORUMLANDI, HALKIN TAKDİRİNİ ALDI. DÜZCELİ, YENİ VALİ SELÇUK ASLAN’I SEVGİYLE KARŞILADI. “DÜZCE’Yİ HEP BİRLİKTE DÜŞÜNECEK VE HEP BİRLİKTE DÜŞLEYECEĞİZ”DİYEN VALİ ASLAN KENDİSİNİ DİNLEYEN DÜZCELİLERDEN TAM NOT ALDI.

DÜZCE'NİN YENİ VALİSİ SELÇUK ASLAN GÜVEN VERDİ: "VALİLİK SİZİNDİR"
19.08.2023 - 16:04
Güncelleme 19.08.2023 - 16:06
453
2

Düzce’nin yeni valisi Selçuk Aslan bugün Düzce’ye gelerek hafta sonu demeden ilk mesaisine başladı. Daha önce 10.30’da Valilik önünde olacağı duyurulan Düzce’nin yeni Valisi Selçuk Aslan’ın tam denildiği gibi bir dakika dahi sapmadan valilik önüne gelmesi karşılamada yer alan vatandaşlar tarafından bir “güven” vesilesi olarak kabul edilerek takdirle karşılandı.

Son valiler kararnamesinde İller İdaresi Genel Müdürü iken Düzce Valisi olarak atanan Selçuk Aslan hafta sonu demeden görevine başladı. Valilik önünde düzenlenen karşılama törenine CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, başta olmak üzere tüm protokol mensupları sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri, bazı ilçe ve belde belediye başkanlarının hazır bulunduğu karşılamaya daha sonra Ak Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk’te makamda eşlik ederek “hoş geldiniz” dedi. Karşılamada iki öğrencinin çiçek takdimi vali Aslan’dan sıcak ilgiyle karşılandı.

VALİ ASLAN İLK KONUŞMASINDA “ÖNEMLİ MESAJLAR” VERDİ

Vali Aslan karşılama esnasında herkesle bire-bir  göz-göze gelerek tokalaşıp hasbihal ederek tanımaya çalıştı. Düzce Valiliği’nde ilk açıklamasını yapan Düzce Valisi Selçuk Aslan, önemli mesajlar verdi.

“Sayın cumhurbaşkanımızın tensipleriyle atanmış olduğum Düzce valiliği görevine bugün itibarıyla başlamış bulunmaktayım. Bu görevi      şahsıma tevdi    eden          sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ a ve içişleri bakanımız sayın Ali Yerlikaya’ya güven ve takdirlerinden dolayı şükranlarımı arz ediyorum” diyerek sözlerine başlayan Vali Aslan; Kutadgu Biligin “Hizmet et, kul hizmeti sayesinde bey olur, hizmeti makbule geçmeyen insan dileğine kavuşur mu?" sözlerinin ardından  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "Millete efendilik yoktur, hizmet vardır ona hizmet eden efendisi olur" sözleri ve ardından Şeyh Edebali’nin "İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET  YAŞASIN"  uyarı mahiyetini taşıyan sözleriyle devam etti.

DÜZCE’Yİ HEP BİRLİKTE DÜŞÜNECEK VE DÜŞLEYECEĞİZ”

Düzce’nin yeni valisi Selçuk Aslan konuyu Düzce’ye getirerek  “Düzcemizi hep birlikte düşünecek, hep        birlikte düşleyecek, ilimizin her alanda topyekün gelişimine yönelik adımlarla hizmet çıtasını inşallah daha yukarılara taşımak için elele birlikte gayret sarf edeceğiz.” dedi.

Düzce Valisi Aslan, 2001 Aralık ayında Kaymakam olarak başladığı 22 yılı aşan meslek hayatında edindiği tecrübeler ışığında Düzce ilindeki temel hedeflerini de şu sözlerle özetledi:

DÜZCE İLİMİZDEKİ EN TEMEL HEDEFİM; Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, kamu düzeninin devamı  başta olmak üzere yakın zamanda yaşadığımız sel ve deprem felakatlerini göz önünde bulundurarak ilimizin afetselliğine yönelik tedbirleri almak ve gerekli adımları atmak olacaktır. Bunların yanı         sıra; şehrin tüm          dinamikleriyle işbirliği içerisinde, milletvekillerimiz, yerel yönetimlerimiz, üniversitemiz, sivil toplum kuruluşlarımız, muhtarlarımız ve şehrimizin tüm kanaat önderleriyle birlikte geçmişte yapılanların üstüne yeni kazanımlar ekleyerek Düzcemizi daha ileri bir seviyeye taşımak için var gücümüzle çalışacağız.”

“VALİLİK SİZİNDİR”

Düzce Valisi Selçuk Aslan sözlerini “Tüm Düzceli  hemşehrilerime şunları ifade etmek istiyorum: Valilik      sizindir. Sayın cumhurbaşkanımızın yönetim anlayışına da uygun olarak görev yapacağım süre boyunca her daim ulaşılabilir bir  vali olacağım. Başta şehit ailelerimiz ve gazilerimiz olmak üzere garip gureba ve ihtiyaç sahibi her vatandaşımız bizlere emanettir. Bizler necip milletimize hizmet ederek Cenab-ı Hakk’ın rızasına talibiz. Ancak bu rızanın da milletin rızasından geçtiğini biliyoruz.Bu itibarla milletin rızasını, duasını kazanmak için var gücümüzle gayret edip, Düzcemizde hayırla anılacak işler yapmaya talibiz. Sayın cumhurbaşkanımızın Türkiye yüzyılı vizyonu

çerçevesinde ortaya koyduğu hedefler doğrultusunda azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

VALİ ASLAN, SÖZÜ “KENDİNE SESLENEREK” TAMAMLADI

Düzce Valisi Selçuk Aslan son sözlerini “kendime seslenmek istiyorum” diyerek şu sözlerle noktaladı: “Kimseye bâkî değildir, mülk-i devlet, sîmu zer, bir harab olmuş gönlü tamir etmektir hüner.”

(Düzce Valisi Selçuk Aslan 19.08.2023. Cumartesi günü itibariyle makama oturup ilk mesaisine başladı. Foto: Objektif Ajans-Erol TAYHAN)

 (Bizler de Objektif Ailesi olarak yeni Düzce Valimiz Sayın Selçuk Aslan'a "Hoş Geldiniz" diyor; yeni heyecan ve yeni değerler katacağına inandığımız Sayın valimize görevinde muvaffakiyetler niyaz ediyoruz.) 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar