EROL TAYHAN “İSRAİL-FİLİSTİN SAVAŞININ PERDE ARKASINI” YAZDI

EROL TAYHAN KÖŞE YAZISINDA FİLİSTİNLİ’YE “KÖLE, SÜRGÜN VE SOYKIRIM MUAMELESİ” YAPILDIĞINI DİLE GETİRDİ. TAYHAN:“NEDEN İSRAİL-HAMAS SAVAŞI DENİLİYOR DA FİLİSTİN’İN ADI ZİKREDİLMİYOR. BATI VE SİYONİST MEDYANIN OYUNUNA YERLİ MEDYANIN DA EŞLİK ETMESİNE BİR ANLAM VEREMİYORUM” DEDİ.

EROL TAYHAN “İSRAİL-FİLİSTİN SAVAŞININ PERDE ARKASINI” YAZDI
11.11.2023 - 10:11
Güncelleme 11.11.2023 - 10:17
309
1

Gazetemiz OBJEKTİF’in Genel Yayın Yönetmeni, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Düzce İl Temsilcisi Erol TAYHAN, köşe yazısında İsrail-Filistin arasında devam eden savaşın başlangıcından bugüne gelinceye kadar “arka planında yaşanan tezgahlara” dikkat çekti.Özellikle medyanın batıdan gelen her bilgi ve bulguyu elemeden kabul edip yayınmasına tepki gösterdi.

TAYHAN; ‘FİLİSTİNLİ’YE “KÖLE, SÜRGÜN, SOYKIRIM ” MUAMELESİ’ başlığıyla kaleme aldığı yazısında 7 Ekim’den itibaren batı medyasının kullandığı “İsrail-Hamas Savaşı” söyleminin yerli medyamız tarafından da kullanılmasını yadırgadığını belirterek.. “Batıdan gelen her haberin, olduğu gibi Türkiye’de medya kuruluşlarına veya haber merkezleri ve Televizyonlar kanalıyla halka savaş haberi mantığıyla sunulması yanlıştır” dedi.

“İsrail malları seçilerek nasıl protesto ederek satın alınmıyorsa batı ve Siyonist kaynaklı basından gelen haberleri de olduğu gibi değil, kasıtlı haberler ve algıya dayalı propaganda kokan ifadeler elenerek kullanılmamalı. İsrail mallarını nasıl seçip ayıklıyorsak gelen haberleri de süzgeçten geçirdikten sonra kullanmalıyız” dedi.

İSRAİL-FİLİSTİN SAVAŞINA “İSRAİL-HAMAS SAVAŞI” DEDİLER

Batı ve Siyonist medyanın İsrail-Filistin Savaşına “İsrail-Hamas Savaşı” diyerek adlandırılmasının altında “Filistin’in ismine dahi tahammülleri yok” diye yorumlayan Tayhan, yazısında önemli tespitlerde bulundu.

Erol Tayhan’ın köşe yazısının tamamını gazetemizin “Yazarlar” kategorisinde Erol TAYHAN’ı bularak okuyabilirsiniz. (www.duzceobjektif.com


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar