DÜZCE'DE “ÖRNEK BİR DAYANIŞMA”

DUA VE NİYAZIMIZ “12 KASIM DÜZCE DEPREM ŞEHİTLERİ İÇİN” DÜZCE’DE VALİ, MİLLETVEKİLLERİ, BELEDİYE BAŞKANI VE HALK DEPREMDE KAYBETTİKLERİMİZ İÇİN BİR ARAYA GELEREK 24 YIL ÖNCE KAYBETTİĞİMİZ DEĞERLERİMİZ İÇİN DUA VE NİYAZDA BULUNDULAR.

DÜZCE'DE “ÖRNEK BİR DAYANIŞMA”
12.11.2023 - 22:47
Güncelleme 12.11.2023 - 23:08
440

12.Kasım. 1999’dan bugüne yani 12. Kasım. 2023 yılına kadar tam 24 yıl geçti. Sanki bir gün gibi geçti hiç anlamadan…!

Günler geçse de yıllar geçse de 12 Kasım 1999’da kaybettiğimiz değerlerimizi canlarımızı unutmamız mümkün değil.

12 Kasım. 1999 Düzce Depremi’nde hayatın kaybedenler Düzce’de anıldı. Düzce Valisi Selçuk Aslan, Milletvekilleri Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ve Ercan Öztürk ile CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan ve Düzce Belediye Başkanı, 65. Hükümet Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, alanda toplanan halkla bir araya gelerek “Depremde hayatını kaybedenler için düzenlenen Kur’an ziyafeti ve Dua Programı”na eşlik ederek bir büyük dayanışma örneği sergilediler.

 

BAŞKAN ÖZLÜ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, programla ilgili gelişmeyi sosyal medyada şu sözlerle takipçileriyle paylaştı:"12 Kasım Düzce depreminin 24. yılında yaşadığımız büyük acıdan aldığımız derslerle ebediyete uğurladığımız hemşehrilerimizi andık.

Düzce’miz depreme en hazırlıklı iller arasında yerini alırken böyle acıların yaşanmaması için duamızı ettik."

"VEFAT EDENLERE RAHMET DİLİYORUZ"

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Düzce Temsilcisi Gazeteci  Erol Tayhan'da "12. Kasım.1999'dan bu yana her 12 Kasım'da andığımız kaybettiğimiz değerlerimizi 24 yıl sonra tekrar hüzünle anmanın buruk acısı içinde; yapı güvenliği ve sistemli yapılaşma anlamında depreme dayanıklı iller arasında örnek çalışmalarla takdir toplayan, bu konuda ilk sıralarda olmayı kendisine ilke edinen Düzce Belediyemiz başta olmak üzere tüm ilçe ve belde belediyelerimizin Türkiye'ye, hatta dünyaya örnek olmalarını diliyor; kaybettiğimiz deprem şehitlerimizi rahmetle anıyoruz" dedi.

Ayrıca Objektif Ailesi olarak bizler de 12 kasım Düzce Depremi'nde hayatını kaybedenlere Yüce Allah'tan rahmet; sakat kalarak hayata tutunma mücadelesi veren depremzedelerimize de sağlıklı ve huzurlu nice yıllar diliyoruz. 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar