ANALİZ YAZARI "SÖNMEZOĞLU" KOCAELİ MÜFTÜSÜ OLARAK ATANDI

ANALİZ TV VE ANALİZ GAZETESİ KÖŞE YAZARI MEHMET SÖNMEZOĞLU, KOCAELİ İL MÜFTÜSÜ OLARAK ATANDI. KARAR DİYANET CAMİASINDA, KOCAELİ VE DÜZCE KAMUOYUNDA BÜYÜK MEMNUNİYETLE KARŞILANDI.

ANALİZ  YAZARI  "SÖNMEZOĞLU" KOCAELİ MÜFTÜSÜ  OLARAK ATANDI
23.02.2024 - 12:12
Kaynak: Objektif Ajans
164

Kocaeli eski müftüsü Analiz Tv ve Analiz Gazetesi’nin  köşe yazarı Düzceli Mehmet Sönmezoğlu, yeniden Kocaeli İl Müftüsü olarak atandı. Sönmezoğlu daha önceki yıllarda Düzce’nin Gölyaka ve Çilimli; Zonguldak’ın Kdz Ereğli ilçeleri başta olmak üzere Iğdır, Malatya ve Kocaeli İl Müftüsü olarak da görev yapmıştı. Sönmezoğlu ayrıca bir müddet Ankara İl Müftü Vekilliği görevinde de bulunmuştu.     

Yeni atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan atama kararına göre, Kocaeli İl Müftülüğü’ne Mehmet Sönmezoğlu atandı. Atama kararı diyanet camiasında kamuoyunda ve özellikle daha önce görev yaptığı Kocaeli’nde ve Düzce’de büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Sönmezoğlu, 2009-2015 yılları arasında Kocaeli Müftüsü, 2015-2016 yılları arasında ise Kocaeli Dini Yüksek İhtisas Merkezi Kurucu müdürü olarak görev yapmıştı.

MEHMET SÖNMEZOĞLU KİMDİR?

01.03.1963 Düzce’de doğdu.

İlköğretimini Düzce Suncuk Köyü İlkokulu’nda, Orta Öğretimini Düzce İmam Hatip Lisesinde tamamladı.

1984’te Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yükseköğrenimini tamamladı.

1986’da Gelibolu’da Yedek Subay olarak askerliğini yaptı.

1984–1987’de Düzce Merkez Kur’an Kursu Öğreticiliği ve Yöneticiliği,

1988–2005’de Gemerek, Çilimli, Gölyaka, Kdz. Ereğli İlçe Müftülükleri,

2006–2007’de Iğdır İl Müftülüğü,2008-2009’da Malatya İl Müftülüğü,

2010-2015’de Kocaeli İl Müftülüğü,2015-2016’da Başkanlık Vaizliği, Kocaeli Dini Yüksek İhtisas Merkezi Kurucu Müdürlüğümüzü yapan Mehmet SÖNMEZOĞLU, evli ve iki çocuk babası olup Arapça ve İngilizce biliyor.

YURTDIŞI GÖREVLERİ

ABD, Belarus, Almanya, Fransa, Nahcıvan ve Bosna Hersek’te kısa süreli görevlerde bulundu.

Analiz Medya Gurubu olarak Düzceli hemşehrimiz, Gazetemiz Yazı ailesinin kıymetli ferdi Mehmet Sönmezoğlu’na bu yeni görevinin hayırlı olmasını diliyor; başarılarının devamını diliyoruz. 

 

 

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar