.

İYİ parti İl Başkanı Yunus Özay Er ve Meclis Üyesi Erkan Dinçer, basın toplantısı düzenledi.

.
1.06.2022 - 20:16
Kaynak: Haber Merkezi
425

İYİ parti İl Başkanı Yunus Özay Er ve Meclis Üyesi Erkan Dinçer, basın toplantısı düzenleyerek, geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Dinçer'e ait binada kaçak yapı olduğuna dair iddiaları cevapladılar. Dinçer, bu olayda suçu olmadığını, bir yaptırımı olmuş olsaydı istifa dahi edebileceğini dile getirdi.

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Meclis Üyesi Erkan Dinçer, Meclis üyesi Erdoğan Kefeli  ve Meclis Üyesi  Ender Çakar'ın katıldığı basın toplantısında Dinçer, Koçyazı mahallesi Bahçeşehir Yol üzerinde sahibi olduğu binanın zemin katının  bir dönerciye kiralanmasının ardından kaçak çıkma ve sundurma yapılmasıyla ilgili iddiaları cevapladı.

BENİM BİR YAPTIRIMIM YOK

Dinçer, " Koçyazı mevkiinde iskanı olan bir yapının giriş katındaki yeri satın aldım. Burayı kiraya vermek istedim. İşyeri açmak isteyen kiracı önce belediyeye gitmiş. Bir işyeri açacağım neler yapmam lazım diye bilgiyi alınca 15 Mart 2022'de kira sözleşmesi imzaladık. İşlemleri yapabilmesi için üst katlarda oturanlardan da izin alması gerekiyordu, 1 kişiden alamamış. Artan maliyetler ve açılışa geç kalmamak için belediyeden izin almadan başlamış. Benim burada bir yaptırımım var mı yok. Ben hiç bir zaman belediyeyi dinlemeyin , kafanıza göre ne isterseniz yapın demedim. Sonradan almışlar belediyeye teslim etmişler, belediye cd eksik demiş ve noterden sözleşme yapman lazım sundurma yapacağın için demiş . Bununla ilgili evrak bana gelmedi." dedi.

"SİZİN YÜZÜNÜZDEN PARTİME ZARAR VERİYORUM DEDİM"

12 Mayıs'ta bir encümen kararı olduğunu ancak kendisine gelmediğini söyleyen Dinçer, yapılanlardan hiç haberi olmadığını yineledi.

Dinçer, "Ben bunu basından öğrendim. nedir, Erkan Dinçer Koçyazı'da kaçak bina yapıyor. Sorun sadece yeni kiracının izinsiz olarak sundurma yaptırmasından kaynaklandı. Sorun çıkınca ben de kiracıya, ben size bunu gidin yapın gibi bir şey söylemiş gibi oldum dedim, hem de ben İYİ parti meclis üyesiyim bu yüzden İYİ Parti'ye de sizin yüzünüzden zarar vermiş oluyorum dedim. Benim yapılanlardan hiç haberim yok." şeklinde konuştu.

"BİZ KENDİMİZLE İLGİLİ SORUNLARI TROL HESAPLARDAN MI ÖĞRENECEĞİZ"

İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ise , bu olayla  ilgili sorgulanması gereken iki konu olduğunu söyleyerek, belediye başkanından bir açıklama beklediğini dile getirdi.

Er, "Birincisi encümen kararı bu şahsın eline ulaşmadan sosyal medyadan trol hesapları ve whatsapp mesajları ile nasıl kamuoyu oluşturuluyor. Bu kişisel hakların ihlalidir. Bununla ilgili hukuki adımlar atacağız. Kendimiz ile alakalı sorunları belediyeden trol hesaplardan mı öğreneceğiz Şahsa ulaşmamış bir tebligat sosyal medyada trol hesaplarda nasıl yayınlanır… Düzce'de acaba herhangi br ticari işletmede, belediye başkanımızın da bilgisi vardır, bu konuda, kiracının imara aykırı yaptığı bir yapıya ceza verilmiş midir. Sayın başkan da bu konuyla alakalı kamuyu bilgilendirirse seviniriz." ifadelerini kullandı.

"HERHANGİ BİR SUÇUM OLMADIĞI İÇİN İSTİFA ETMEYECEĞİM"

Erkan Dinçer, bu bilginin trol hesaplarına kimin aktardığı ile ilgili koruma kuruluna başvuruda bulunacağını ve bu kişinin otaya çıkması gerektiğini belirtti.

İmar komisyonundan istifa edip etmeyeceği yönündeki bir soruyu cevaplayan Dinçer, " Bunu kendi aramızda da görüştük, ben herhangi bir suç işlemediğim için böyle bir şeye gerek olmadığına karar verdik.Bu suçu ben işlemiş olsaydım ne imar komisyonu üyeliği olurdu, ne de böyle bir zihniyetin belediye meclisinde olması doğru olurdu." dedi.

İYİ parti İl Başkanı Yunus Özay Er, kendisi de olsa yanlış olan hiç bir şeyin yanında olmayacaklarını söyleyerek, bu durumun yargısız infaz olduğunu belirtti.

 

 

 


Editör: E. TAYHAN