Ömrüme ömür katan Nildem'ime...!

  • 11.09.2023 15:33

Yogun bakım kızımı iyileştirip bana geri verir misin lütfen...! Çünkü daha çok hayallerimiz kabul olmasını istediğimiz dualarımız var bizim...!

Yogun bakım kızımı iyileştirip bana geri verir misin lütfen...! Çünkü daha çok hayallerimiz kabul olmasını istediğimiz dualarımız var bizim...!

 Ve Nildem her zaman söylerdim sana. Yoğun bakımda da kulağına söyledim pes etmeden...düşe kalka yürü ama sakın düştüğün yerde kalma kızım...seni cok seven anne yüreğimle yalvarıyorum sana...

  Yanına girdiğimde gözleri kapalı tepkisiz bir şekilde de olsa "yorgunum anne" dercesine sanki benimle konuşuyordu. Allah’ın izniyle geçecek kızım derdim, diren söz ver bana söyledim hep.

  Yoğun bakımda evladının buz gibi teninin ısınması için üzerine battaniye örtmekten korkmanın acizliğin acısı cok zor.

  O naif bedeninin bu zorlukları kaldıramayacaklarını söylediklerinde cehennemi bu dünyada yaşadığımı hissettim. Kafamdan geçen senaryoların sonunu düşünmemek için de var gücümle dua edip dualar istedim hep.

  Mücadele ediyorum çırpınıyorum deniyorum ama sanki kelebeğin ayağına taş bağlayıp uç demişler gibiyim.

 Kanat var ama acı çok ağır.

  Makinalardan ufacık boynuna sarılmış hortumlar katederler göğsünün üzerine takılı onlarca kablo, abuk subuk öten makina alarmlarının içinde elini pantolonuna sürtüp sürtüp sıcağıyla açıkta kalan her bir tenine dokunup ısıtmaya çalışmak... Ne demek bilir misiniz.

  Bir nefes dolu dolu bir nefes.  Zahmetsizce acısız bir nefes... Kaç melek cennete uçtu alamadığı nefes için daha kaçı uçacak... Çok sevilerek Allahımızın yanına uğurladık evlatlarımızı...

  Ben en çok çocuklarımızın gidişine sahit oldum bu hayatta. En çok onların arkasindan ağladım. Ne feryatlar duydum yoğun bakım önlerinde çaresizce... Ne ağlamalar duydum hastane koridorlarında ne yalvarışlar..

  Meleğim diyor ki...: “Dünyada yaşayamadığım çocukluğumu burada yaşıyorum anne ben. Hani şu dünyadaki bütün acıların tesellisi olan yerde... Burası çok eğlenceli ne istersem hemen oluyor. Yanımdaki meleklerimi hiç yormuyorum anne. Cihazlara bağlı değilim artık. Koşabiliyorum ama hiç yorulmuyorum. Düşüp dizlerimde kanamıyor. Üzülmekte yok. Topuklu ayakkabılar yandan yırtmaçlı etek de giyiyorum denize girip yüzüyorum. Beni merak etme olur mu anne... Melekler beni koruyor. Sana güzel bir haberim var. Meleklerim bana diyor ki "bir gün annen senin yanına gelecek" seviniyorum. Burada bir sürü arkadaşlarımda var. Hic canım sıkılmıyor anne. Bazen senin yanına geliyorum biliyor musun. Öpüyorum kokluyorum seni ; beni göremesen de…Bazen yanında yatıyorum, sarılıyorum sana. Rüyalarında beni gördüğünde anla ki yanındaydım anne….!”

 Cennet kokum hakkını helal et bizlere... Bizlerin hakkı helal olsun son damlasına kadar. O renklendirdiğin cennet bahçesinden bizlere dua eder misin.

  Allahım kızıma annen hep seni düşünüyor kalbi duaları seninle söyler misin. Bir meleğin annesi olarak beni seçen, dualarımı özlemimi kızıma ileten Allahıma, Kızımı yalnız bırakmayan meleklerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 Tabiki asıl teşekkürüm hayatımı bambaşka yöne çeviren, ömrüme ömür katan Nildemime gelsin...

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar