BU MASAL SENİN, HAYAT KISA !

  • 17.10.2023 23:35

Yoksa kendine bir yol çizip o yolda sağlam adımlarla doğru insanlarla mı ilerleyeceksin. Karar bizim elimizde.. O yüzden güç bizde.

Bazen sadece susarsın, bazen de susmadan konuşursun. Bazen fazla gelir bazen de az. Bazen çok kırılırsın, bazen de durup düşünürsün olan biteni…Gözlemlerim hep. Yazarım bol bol iyi geliyor.

  Kalbinizi kıranlara öfkelenirsiniz biliyorum. Çok değer verirken bundan bana zarar gelmez dediğin güvendiğin insanlardan, birden bire haksızlığa uğramak incitir sizleri. Anlıyorum anlamaz mıyım hiç. Ama sizlerde anlayın biraz.

  Hiç yapmaz dediklerin yapmaz dediğin şeyleri yapar.Hiç gitmez dediklerin hiç gitmeyeceğini sandığın bir anda gider. Oysa onlar seni kırdıklarını sandıklarında seni bambaşka biri yaptıklarından habersizdirler.

  Kırıldıkça haksızlığa uğradıkça değişirsin bunu asla unutma. Seni üzmüş olanlar seni mutlu edenlerden daha çok yarar sağlamıştır sana. O yüzden teşekkürler onlara.

  Seni yıpratan insanlar şu an hayatlarına gülümseyerek vicdan nedir bilmeden devam ediyorlar. Sen hala onların senin hayatına müdahale etmesine, seni, kendini tanıtmak amaçlı kullanmasına izin mi vereceksin? Yoksa kendine bir yol çizip o yolda sağlam adımlarla doğru insanlarla mı ilerleyeceksin. Karar bizim elimizde.. O yüzden güç bizde.

  Huzur arıyorsak boş insanların gürültüsünden, nerede ne zaman ne konuşacağını bilmeyen insanlardan, kıskançlardan, negatif insanların enerjisinden uzaklaşın.

  Hayatımdaki en güzel insanlar yenilgiyi acıyı kalp kırıklıklarını yaşamış, dipleri görüpte kendi çabasıyla yolunu çizmiş insanlardır. Her zaman inanıyorum “geçmişten ders alan insanlar geçmişle yaşarlarsa, gelecekten nefret edeceklerini çok iyi bilirler.” O yüzden bir süre sonra o boş insanlar pekte umurunda olmuyor. Kimseyi değiştirmeyi değil de sadece uzak durmaya çalışıyorsun.

  Gülümse sanırım kızımla benim en büyük gücümüz buydu. Herkese ve her şeye rağmen gülümsemek, fark ettiğim tüm saçmalıklara…

Kalp kırıklıklarına haksızlıklara rağmen gülümsemek, boş boş değil hem de en dolusundan, tüm hücrelerimizle inanarak. Saygı duyduğun ve Saygı duyulduğun yerde kal…!

  Acılarımızı hüzünlerimizi kabul ederek sıva kolları. Her ne olursa olsun…Aklınıza gönlünüze koyduğunuzu isteyin Rabbimden. Oldurmak için hayat işaretlerine izin verin ve görün oluyor. Nasıl olur demedim hiç. Bekledim sabırla hep. İstiyorum kolaylıkla hayırlısı olsun, oldur hayat ben sana güveniyorum dedim. Sizde öyle yapın. Bana iyi gelen sizlere de iyi gelsin.

  Mutlu olmak istiyorsan emeklerinin kıymetini bilinmesini istiyorsan bu hayatta.  ilk önce kendin için birşeyler yapmaya başla. Hayatından seni üzenleri, varlıklarıyla seni hep geriye atan insanları çıkart mesela, çıkart ki seni sevebileceklere başarılarınıza katkıda bulunacaklara yer kalsan.

Bu masal senin... hayat kısa...!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar