“FEDAKARLIK” YİNE “KADINDAN GELDİ…!”

“FEDAKARLIK” YİNE “KADINDAN GELDİ…!”

“FEDAKARLIK” YİNE “KADINDAN GELDİ…!”
24.08.2021 - 13:58
Kaynak: Haber Merkezi
1908
1

İki çocuk annesi Ayten Hanım eşi Erhan için canını ortaya koyarak böbreğini verme kararı aldı.

 

Düzce’nin Çilimli ilçesine bağlı Arabacı Köyü’nden iki çocuk annesi bir anne böbrek yetmezliği çeken “fabri” hastası eşinin sağlığına kavuşması için büyük bir fedakarlık örneği sergileyerek 14 yıllık kocası için böbreğini vermeye hazırlanıyor.

Kocasına böbreğini vermeye hazırlanan Özlü ailesini nakil için hazırlandıkları gece iki çocukları ile mütevazi evlerinde bulduk.

ANNE VE BABANIN KADERLERİ ACILARLA DOLU

Baba Erhan’ın dedesi ile anneannesi akraba evliliği yapmaları yüzünden dayısı ile yengesi de bu tür böbrek hastalıktan ameliyat olmuşlar büyük çileler çekmiş bir ailenin ferdi olarak tanınıyor…

Karısının böbreğini bekleyen baba Erhan’ın acısı bununla da bitmemiş. Erhan bu tür bir hastalıktan bir buçuk yıl önce annesini kaybetmiş..

Kocasının yaşadığı bu tür ölümle sonuçlanan hastalık yüzünden derin bir üzüntü yaşayan (biri 6, diğeri 12 yaşında olan) evlatların annesi Ayten Özlü (36) 14 yıllık kocasını yine böyle bir ölümle sonuçlanabilecek hastalıktan rahatsızlandığını öğrendiği gibi hastaneye giderek “kocası için böbrek bağışlamaya hazır olduğunu” beyan ederek hastaneye başvurdu.

Yapılan tetkiklerin sonunda doktorların da onayı ile kocasının çektiği eziyet ve hastalıktan kaynaklanan çileyi görerek; iki çocuğunun babası 14 yıllık kocasını da kaybetmemek için kocasını böyle bir hastalığa da kurban etmemek düşüncesiyle büyük bir fedakarlık ortaya koyarak kocasının sağlığına kavuşması için böbreğini vermeye hazırlanıyor.

AMELİYAT GÖZTEPE MEDİKAL PARK’TA YAPILACAK

Böbreğini verecek olan anne Ayten Özlü ile baba Erhan Özlü’yü ameliyat öncesi metevazi evlerinde sabahı bekledikleri esnada düşünceli ve tedirgin tavırlarıyla hareket öncesi bulduk

Önce fabri hastalığına tutunmuş baba Erhan Özlü’ye eşinin gösterdiği fedakarlık sayesinde yaşadığı mutluluğun heyecanını sorduk.

Daha sonra büyük bir fedakarlık timsali genç anne iki evlat annesi Ayten Özlü’yü dinledik. Annenin kocası için yaptığı fedakarlığı hiç de büyütmemesi kocasına olan büyük saygı ve sevginin bir nişanesi olarak takdire şayan bir hareket olarak anılacak cinsten…Fedakar annenin verdiği cevaplar tabii ki kadından beklendiği gibi hep olumlu ve hep iyi niyet kokan sözler…

Anne ve babalarının konuşmalarını dikkatle dinleyen iki çocuğun sakin ve düşünceli tavırları büyük bir endişenin dışa yansıyan karesi olarak anılacak.     

 

 

 

   

    

 Fedakar anne Ayten Özlü (36)  bir yıl önce talihsiz bir traktör kazasında babasını kaybetti.

   

 


Editör: E. TAYHAN