Nurettin zafer sahasında 5 gol çıktı

BITEXEN Düzcespor U 19 takımı bugün Nurettin zafer sahasına Bursa İnegölspor U 19 ile karşı karşıya geldi. Düzcespor maçı 2-3 kaybetti.

Nurettin zafer sahasında 5 gol çıktı
3.03.2022 - 10:10
Kaynak: Haber Merkezi
613

Müsabakayı Bıtexen Düzcespor başkanı Gökhan Kapoğlu, Başkan yardımcısı Zekeriya Korkmaz,  yönetim kurulu üyesi Murat Baki Yılmaz,   Bıtexen Düzcespor teknik direktörü Yavuz İncedal, alt yapı sorumlusu Cengiz Veli,  alt yapı teknik adamları Kenan Şereflioğlu ve Ömer Başol izledi.

Son iki maçında kuvvetli rakiplerine yenen Düzcespor U 19 takımı,  maçın  başında yediği gol ile 1.0 , 36. dakikada kalesinde gördüğü gol sonucunda 2.0 mağlup duruma düştü. İlk yarı bu skor ile bitti.

İkinci yarıya hızlı başlayan Bıtexen Düzcespor karşı kalede bir gol bularak fark bire indirdi. Ardından Düzcespor'un beraberlik için yoğun baskı yaptığı anlarda kontradan kalesinde gördüğü gol ile durum 3-1 oldu.

 Düzcespor U 19 2. golü bularak durumu 2- 3 yaptı ancak bu golden sonra baskılı oyununu sürdürmesine rağmen  bir türlü beraberlik golü bulamayınca maçı 3-2 kaybetti.

İncedal: Alt yapı olmadan üst yapı olmaz

Düzcespor U19 takımının, İnegölspor U19 Takımı ile yaptığı maçı izleyen, Bitexen Düzcespor Teknik Direktörü Yavuz İncedal, "alt yapı olmadan üst yapı olmaz" dedi.

İncedal, ''Alt yapıda olan kardeşlerimizin maçını izlemeye geldik. Onlara sürekli olarak destek olmaya ve heveslendirmeye çalışıyoruz. Aralarından dikkat çeken arkadaşları da takımımıza kazandırmak için uğraşıyoruz. Biliyoruz ki alt yapı olmadan üst yapı olmaz. Altyapımıza ne kadar önem verirsek o kadar rahat oluruz. Elimizdeki oyuncu grubunun genişlemesi açısından da bu çok önemli ve ciddi olarak maliyetleri düşüren bir sistem. Ne kadar üretebilirsek o kadar aza transfere ihtiyacımız olur.  Kulüp Başkanımız sayın Gökhan Kapoğlu'da sağolsun altyapımız ile sürekli olarak ilgileniyor.Maçları yakından takip ederek futbolculara moral veriyor. Onunda çok önem verdiği bir sistem alt yapı faaliyetleri.'' şeklinde konuştu.


Editör: E. TAYHAN